Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Dış Cephe Mantolama

Firmamız EKC YAPI 2008 Yılından bu yana uzman Kadromuz ile tüm istanbul genelinde büyük iş merkezleri ve fabrikalardan küçük binalara kadar her türlü yapının dış cephe mantolama  işini sorunsuzca teslim etmiştir.  Sizde mutlu referanslarımızda yer almak isterseniz mutlaka bizimle irtibata geçiniz.

Mantolama, hem bireylerin, hem ülkenin hem de dünyanın ekonomik durumuna etki eden, aynı zamanda çevreyi ve doğayı da oldukça yakından ilgilendiren bir konudur.

Dış Cephe mantolama sistemleri, yazın soğutma, kışın ise ısıtma konusunda önemli rol oynar. Isıtma ve soğutma işlemlerinin ancak enerji sarfiyatı ile mümkün olabildiği düşünülecek olursa, ısı yalıtımı ve mantolamanın ne denli önemli olduğu daha açık bir şekilde kavranabilir.

 Enerji elde edebilmek oldukça zor ve maliyetli bir süreçtir. Soğutma için ağırlıklı olarak pervane, vantilatör ve klimalar kullanılması sebebiyle ciddi bir elektrik sarfiyatı yapılmaktadır. Kışın ise ısıtmada doğal gaz, kömür gibi kaynaklar kullanmaktayız.

MantolamaBu kaynaklara harcanan tutarlar hem ülkemiz ekonomisinin ciddi bir kalemini oluşturmakta hem de ülkemizi enerji konusunda dışa bağımlı hale getirmektedir. Dışa bağımlılıktan da öte, kaynaklar tükenmekte ve birçok enerji çeşidinin üretimi esnasında doğaya geri dönülmez zararlar verilebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra bireyler olarak bizlerin de bütçesinin sürekli ve yüksek bir kısmını oluşturmaktadır. Isı yalıtımı mantolama ile 30-40%’lara varan tasarruf sağlamak mümkündür. Bu da, her ay gelirimizden tasarruf edebilmemiz anlamına gelmektedir. Binalarınızın Dış cephesini mantolama yaptırmak ilk başta bir maliyet oluştursa da, her ay yüksek miktarlarda tasarruf sağladığı için kendini kısa sürede amorti edebilmektedir.

Ancak, dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik son derece önemlidir. Aksi taktirde tasarruf etmek bir yana, hiçbir fayda sağlamaması nedeniyle boşuna yatırım yapılmış olur. Bu nedenle güvenilir ve alanında uzman firmaları tercih etmeniz oldukça kritiktir. Malzeme kalitesi mantolama fiyatlarına doğrudan yansımaktadır. Bu nedenle fiyat/performans oranı en yüksek malzemeyi seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır. Bu konuda çalıştığınız firmanın ve uzmanın sizi doğru yönlendirmesi gerekmektedir. 

Copyright © 2015 EKC Yapı

Aydıntepe Mah. Teknik Yapı Evora Sitesi B5/10 Tuzla / İstanbul